Domki letniskowe – domynajda.pl

Izolacja przeciwwilgociowa:

Ściany o konstrukcji szkieletowej są cieńsze i lżejsze niż ściany murowane. Taka nietypowa budowa domów wymusza przestrzeganie technologii na każdym etapie. Niezbędna jest do tego odpowiednia wiedza, doświadczenie i sumienność wykonania wszystkich elementów.

Charakterystyką ścian szkieletowych jest ich warstwowość. Rozmieszczenie warstw i wykorzystane materiały muszą być tak dopasowane, by budynek był trwały, energooszczędny a przy tym mógł „oddychać”. Ważne jest ograniczenie wilgoci; w domu szkieletowym konieczne jest odseparowanie wilgoci od belek i szybkie odprowadzenie jej na zewnątrz. Oznacza to, że materiał izolacyjny musi posiadać zdolności sorpcyjne, czyli wchłaniać wodę i odprowadzać ją od drewna. Nie może być wrażliwy na wilgoć, powinien oddawać wilgoć, aby umożliwić szybkie wyschnięcie.

Materiał izolacyjny musi mieć możliwość „oddychania”. Para wodna względnie ławo powinna ulotnić się ze ściany szkieletowej. Jeżeli nie będzie to możliwe to poprzez wzrost ciśnienia pary może zacząć się skraplać woda.

Przewodność cieplna izolacji musi zawierać się w dopuszczalnym przedziale.

Przeczytaj również

Technologia domu szkieletowego

Rekuperacja:

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń – dostarczenie świeżego powietrza z …

Budowa stropów:

Stropy, tak jak na inne elementy konstrukcji budynku szkieletowego, powinny …

Budowa dachu:

Możliwe do zastosowania poszycia wierzchnie dachu Gonty Bitumiczne Gonty bitumiczne to lekkie …