Domki letniskowe – domynajda.pl

Technologia budowy

Zalety budowy domów, altan, wiat czy garaży w technologii szkieletowej

Podstawowymi zaletami budowy domu szkieletowego jest szybkość realizacji i łatwość, z jaką dom możemy wykończyć. Ponadto dom czy domek letniskowy zbudowany w technologii kanadyjskiej zapewnia nam dodatkową opcję – łatwą możliwość rozbudowy, która daje możliwość dostosowania go do nowych potrzeb.

domy szkieletowe

Krótki czas budowy

Budowa trwa jedynie trzy, cztery miesiące i może być prowadzona nawet w zimie. Oprócz wykonania fundamentów i kominów, szkieletowy dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, czyli betonowania i murowania, które można prowadzić jedynie w temperaturze dodatniej.

drewniane domy kanadyjskie

Niższy koszt ogrzania budynku

Bardzo dobra ochrona cieplna domu, trudna do uzyskania podobnym kosztem w innych technologiach. Ściany w całej swojej grubości są praktycznie izolacją cieplną.

drewniane domy kanadyjskie

Szybsze prace wykończeniowe

Typowy sposób wykończenia wnętrz w domu szkieletowym to obłożenie ścian płytami gipsowo-kartonowymi. Technologia ta praktycznie eliminuje uciążliwe „mokre” prace wykończeniowe, pozwala też na zasiedlenie pomieszczeń natychmiast po zakończeniu prac.

domy technologia szkieletowa

Łatwość wykonania instalacji

Budynek o konstrukcji szkieletowej zyskuje tutaj znaczną przewagę – rozprowadzenie wszelkich instalacji jest znacznie łatwiejsze, niż w jakimkolwiek domu murowanym. Ukrywa się je po prostu pod poszyciem ścian, bez konieczności uciążliwego wykuwania bruzd.

drewniane domy kanadyjskie

Zdrowie i ekologia

Niemal wszystkie materiały używane do budowy domów są naturalne: drewno, gips, wełna mineralna (produkowana z przetworzonego bazaltu) czy specjalne konstrukcyjne drewniane płyty wiórowe to 95% objętości materiałowej budynku. Drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu tworzy własny mikroklimat.

Dom szkieletowy możemy użytkować bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu określany jest na co najmniej 50 lat, a dzięki prawidłowej eksploatacji i konserwacji można go znacznie wydłużyć.

Technologie wykorzystywane podczas budowy domu szkieletowego

Izolacja przeciwwilgociowa:

Ściany o konstrukcji szkieletowej są cieńsze i lżejsze niż ściany murowane. Taka nietypowa budowa domów wymusza przestrzeganie technologii na każdym …
Więcej

Budowa ścian zewnętrznych:

Ściana zewnętrzna domu szkieletowego posiada dokładnie określoną kolejność warstw. Każda warstwa pełni inną funkcję. Opuszczenie jednej z nich lub zamiana …
Więcej

Budowa dachu:

Możliwe do zastosowania poszycia wierzchnie dachu Gonty Bitumiczne Gonty bitumiczne to lekkie estetyczne i nowoczesne pokrycie na dachy skośne. Posiadają bogatą ofertę …
Więcej

Budowa stropów:

Stropy, tak jak na inne elementy konstrukcji budynku szkieletowego, powinny być wykonane z drewna iglastego, suszonego komorowo, czterostronnie struganego. Zastosowanie …
Więcej

Rekuperacja:

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń – dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką …
Więcej

Sprawdź koniecznie jak pracujemy

Przejrzyj zdjęcia z naszych realizacji i przekonaj się, że mamy doświadczenie i wiedzę, by zbudować dla Ciebie wymarzony dom.

Kanadyjska technologia budowy domów

Nie da się ukryć, że budownictwo szkieletowe jest obecnie niezwykle popularne nie tylko w przypadku budowy domów, ale też budynków gospodarczych, altan przydomowych, drewnianych domków letniskowych oraz garaży. Biorąc pod uwagę szeroką dostępność specjalistów od konstrukcji szkieletowych, wiele osób decyduje się na tę metodę przede wszystkim ze względu na cały szereg jej zalet. Warto pamiętać o tym, że choć budownictwo szkieletowe domów stosowane było przez długi czas tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech, obecnie zdobyło również uznanie Polaków. Konstrukcje szkieletowe są ciepłe, ekonomiczne oraz ekologiczne, a ponadto ich budowa trwa zwykle jedynie kilka miesięcy. Poznaj cały sekret kanadyjskiej technologii budowy domów już dziś!

Dlaczego warto zdecydować się na budowę energooszczędnych domów w technologii szkieletowej?

Wśród zalet takiego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim błyskawiczny czas realizacji, który jest nieporównywalny z tradycyjnym budownictwem. W praktyce wynosi on zaledwie kilka miesięcy, przy czym budowa konstrukcji szkieletowej może być prowadzona także jesienią i zimą, z uwagi na brak konieczność wykonywania prac mokrych (np. betonowania, murowania). W firmie DOMY Najda zajmujemy się projektowaniem domów szkieletowych również dlatego, że są to niedrogie w eksploatacji budynki, wyróżniające się doskonałymi parametrami energooszczędnymi. Warto też zaznaczyć, że stosowanie do budowy materiałów naturalnych, takich jak drewno, gips czy wełna naturalna sprzyja samoregulacji wilgotności, dzięki czemu pozwala stworzyć w domu własny mikroklimat.

Domy w technologii szkieletu drewnianego – najważniejsze właściwości konstrukcyjne

Decydując się na budowę domu zgodnie z metodą kanadyjską, powinieneś pamiętać, że zanim zostanie postawiony sam szkielet, konieczne jest odpowiednie przygotowanie fundamentu. W konstrukcjach szkieletowych domów najczęściej wykorzystuje się płyty fundamentowe, choć możliwe jest także stawianie budynków na ścianach fundamentowych. W pierwszym przypadku podłoga będzie ułożona bezpośrednio na gruncie, z kolei w drugim nad wentylowaną przestrzenią. Innym kluczowym elementem w budowie domów szkieletowych jest identyczny rozstaw pomiędzy słupkami, właściwa izolacja stropu czy też duża swoboda w rozprowadzaniu instalacji.

Marzy Ci się całoroczny dom kanadyjski? Chciałbyś rozpocząć współpracę z doświadczonym producentem domków w technologii szkieletu drewnianego? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą DOMY Najda już dziś!